Zatímco v klasické finské sauně dochází k povrchovému zahřátí těla, tak v infrasauně se infračervené záření a zahřátí dostává i do hlubších vrstev (až 4 cm) tkání a svalů.
Cílem není potit se, ale prohřát organismus infrapaprsky zevnitř (zejména svaly, klouby, šlachy). V infrasauně se teplota vzduchu pohybuje v rozmezí 30 – 60 °C.
Blahodárně působí na pokožku, která se lépe prokrvuje, dochází k odstranění odumřelých buněk a pročištění pórů.
Dále pomáhá při revmatických potížích a potížích s pohybovým aparátem, jako jsou ztuhlost končetin a svalů, a při únavě či bolesti svalů, kloubů, šlach.
Infrasauna Je mnohem vhodnější pro citlivější jedince, děti, alergiky, kardiaky a další lidi, kterým finská sauna nevyhovuje. Pro saunování v infrasauně je nejlepší poloha vsedě, nikoli vleže. Saunovací cyklus je kratší než ve finské sauně, stačí 5-20 minut, během procedury doplňovat tekutiny a po ní se ochladit vlažnou vodou. Nedoporučuje se používat mýdlo, došlo by k ucpání pórů, které se procesem pročistily a uvolnily. Nedoporučuje se ani prudké ochlazování jako je tomu u finské sauny.
Infrasauna je vhodná i pro zdravé jedince a sportovce, nejlepší hned ráno a dopoledne, před tréninkem anebo po něm, ovšem až po sprše.
Infrasauna, stejně jako finská sauna, je vhodná v každém ročním období.
Užívejte.
Beata
Obrázek k příspěvku jsem pořídila v Sporthotelu Olympia v Zadově na Šumavě.