Rozmarýn

6.8.2022 12:48
aneb asi už vím, proč na naší skromné balkónové zahrádce pěstuji rozmarýn. A proč na něm zrovna v posledním období tak lpím.

Můj život v rytmu s autoimunitní ulcerosní kolitidou mě stále něco nového učí.

Znáte to klišé "poslouchej své tělo", pardon za ten výraz klišé, ale spousta lidí umí používat tuhle frázi, aniž by doopravdy kdy na výbornou praktikovali obsah, včetně mě samotné. 

Ale i mně samotné se potvrzuje, že co tělo žádá, hodí se umět (vy)slyšet.

Zhruba před patnácti léty, kdy mi byla diagnostikována ulcerosní kolitida, a byla jsem tehdy v takovém stavu, ve kterém jiní nemocní žádali o invalidní důchod při této diagnóze, jsem se rozhodla, že se vyléčím. Že budu dělat všechno pro to, abych žila aktivním plnohodnotným životem, že nejde vůbec o nic vážného, jen o zdvižený prst a moje uvědomění. V tu dobu jsem začala kromě detektivek hltat i jiné knihy a spisy a publikace. Chtěla jsem všechnu teorii o výživě, o cvičení, o pomoci. Chtěla jsem konkrétní rady, doporučení, zkušenosti, pravidla, režim. Přestože vědoma si toho, že všechno je individuální, zkoušela jsem vždycky s ohromným zápalem úplně všechno. Vždycky jsem si nejdříve přečetla, že to a ono je zaručeně nejlepší, abych pak sama na sobě poznala, že možná pro někoho ano, ale určitě ne pro mě. Pokus a omyl. Nejlepší učení. Bohužel, nějaký ten omyl mě občas hodil zpátky na dno. 

Tak jsem přestala tyhle rady číst.

S odstupem několika let, až teď poslední roky si uvědomuji, jak moc jsem tehdy míjela kapitoly o samo léčivých schopnostech těla. Jak jsem všechno chtěla rychle a ničemu nedala čas. Jak jsem v té hoňce za rychlým úspěchem míjela vnímání náznaků z vlastního těla, že se něco děje, že je potřeba něco změnit, na něco dát pozor, něco nechat být, něčeho přidat.  A teď mám konkrétně na mysli i chutě, jídlo, potraviny. Protože nic není jednoduššího než mít trávicí potíže, tělo je umí dávat najevo zcela konkrétně. 

Dnes už odtušuji, co například znamená, když mám extrémní chuť na mandle nebo třeba na slané chipsy, na červenou řepu, červený grapefruit, steak tuňáka nebo krevety. (Rozumějte, já zase vzhledem k jistému svému dietnímu protokolu některé tyhle věci běžně nejím. A běžně na ně ani nemám chuť). 

Protože mi už několikrát v minulosti tyhle moje choutky objasnily krevní odběry: Klesá hladina hořčíku, klesá mi hladina hemoglobinu, červených krvinek, železa, což mi velmi brzy tělo dá vědět i jinak než, že mám tyhle pro mě netypické chutě. Trpím na svalové křeče nebo různé mravenčení, se stolicí odchází krev, taky jsem podrážděná a hodně unavená.

Ony chutě a jejich vnímání jsou možná důvody, proč už nepadám na úplné dno, a relapsy netrávím v suterénu, ale v nadpodlaží, dá se říct, že pokaždé o patro výš proti poslednímu.

Rozmarýn.

Na začátku letošního května jsem nám ho nasadila do naší skromné balkónové zahrádky. Měla jsem chuť na jeho chuť a aroma. Není doma připravené jídlo, aby nebyl kořením nebo aspoň ozdobou. Pod masa, na ryby, do těstovin, brambor i do salátů.

Tak jsem si o něm teď vyhledala víc.

A už vím, proč v naší skromné balkónové zahrádce má své místo rozmarýn.

Představte si, že prý:

Harmonizuje trávení. Má účinky na celou trávicí trubici.

Snižuje únavu a bolest svalů, revma, artritidu, dnu.

Posiluje imunitní systém. Snižuje riziko infekce a zánětu.

Posiluje oběhový systém. Pomáhá s problémy s tlakem nízkým a pomáhá prokrvit pánevní dno.

Zlepšuje koncentraci a mozkové zdraví.

Je zdrojem železa, vápníku a vitaminu B6. 

Hodí se do období padání vlasů.

Hodí se do života v rytmu (nejen s ulcerosní kolitidou).

 

Když budete hledat, najdete spoustu i vědeckých článků o benefitech rozmarýnu pro zdraví. Najdete i jeho případné nepříjemné vedlejší účinky. S rozmarýnem stejně jako se vším ostatním, příliš mnoho může být stejně špatně jako too little. A těhule, nebo třeba lidé na antikoagulačních lécích by to s ním taky neměli přehánět.

 

Šel zahradník do zahrady s motykou, motykou, vykopal tam...rozmarýn nebo rozmarýnu? ...:-)

 

Beata BB