PRO Wellness

4.2.2022 06:25
Wellness není jen označení komplexu saun, vířivek a odpočinkových zón. Při komplexnějším pohledu je wellness cesta, cesta k rovnováze, k souladu mysli, duše, těla. Ke kultuře těla, ve kterém se chceme cítit dobře, užívat si všechno to (zdravé), co nám přináší stavy blaha a pohody. Životní pouť k harmonii, vyrovnanosti, spokojenosti. Životní styl.

Hodně pracovat a čelit různým tlakům působícím stres a pak se jít odstresovat nějakým adrenalinovým sportem či roztrhat na kolo nebo do posilky, to nic neřeší, to je způsob odpočinku v modu výkonu.

Odpočinek je umění, je moc fajn umět si ho prožít v modu, pro jaký určen. Uvolnit se, přestat aspoň na chvíli o cokoliv usilovat. Případné myšlenky, které se objevují, nechat při relaxaci plynout, nehodnotit je, neposuzovat, neodpovídat.

Užít si čas odpočinku.

O srpna roku 2021 pořádáme pravidelné společné wellness sobotní výlety. Takzvané wellness víkendy byly v programu bbleisure už od vzniku, ale tyto novodobé jsou jiné. Za jejich podobu může tato zavirovaná doba, mohou za ně moje i vaše nová učení a poznání. A můžeme si za ně krásně. 

Wellness bbleisure protokol zahrnuje spoustu klíčových slov, nejen skupinových, ale i domácích programů a sebepečujících rutin. Některé ženy, a i jeden muž, už je částečně i praktikují, jako součást tréninkových měsíčních plánů a programů.

Překvapuje vás, že nemáte doma masérský stůl ani saunu nebo vířivku, a přesto si můžete užít svůj domácí wellness čas? A že i ten může mít konkrétní záměr, strukturu a řád? Pro domácí wellness mám já osobně vyhrazeny středy, ne každou středu mi vyjde úplně ideálně, ale rozhodla jsem se je zkrátka do svého časového harmonogramu vměstnat a tento odpolední až večerní čas si pro ně pravidelně najít, obhájit a užívat. 

Zajímá vás to? Napište mi, ráda i vám přidám do vašich tréninkových plánů, nebo i mimo ně, odzkoušené a fungující inspirace. 

Protokol PROWellness doporučuji úplně všem lidem všech profesí, se zdravotními neduhy i bez nich. Míchám jej do speciálů "re/start", "síla a krása", "zdravé návyky" a do programů PROhubnutí, PROhypertrofie, PROrekreační sporty, PROstárnutí. (Všechny vám je představím v jiném samostatném příspěvku). Součástí PROWellness protokolu je i program Hydroterapie, který bude od 28. února 2022 spuštěn a nabízen zájemcům i jako samostatný PROHydro protokol.

Ta klíčová slova? Která mě napadají?

Wellness, pouť, pohoda, blaho, spokojenost, životní spokojenost, stres, prevence, rovnováha, harmonie, pocity, dojmy, emoce, příroda, barvy, světlo, tma, slunce, měsíc, voda, teplo, chlad, vůně, energie, rituály, rutiny, cvičení, procházka, krása, tělo, mysl, duše, relaxace, masáže, kosmetika, hýčkání, sebepéče, aromaterapie, hydroterapie, zážitky, atmosféra, spontánnost,...

Chvíle času pro sebe. Z adventní výzvy na toto téma vyplynulo hned několik úžasných inspirací pro domácí wellness, děkuji vám za ně. Já vás sice vedu, ale vy mě inspirujete, stále se od vás učím, učíme se vzájemně, putujeme spolu.

Vděčnost. I tohle slovo řadím mezi klíčová pro wellness. Umět cítit a umět vyjádřit vděčnost, je pocit či emoce tak silná, že vám může zlepšit váš život. Věříte? Nevěříte? Víte své.

Napište mi vy vaše klíčové slovo s komentářem, proč právě to, pošlete mi fotku s popisem - vaše domácí wellness rutina nebo starý/nový návyk/zvyk - a budete zařazeni do soutěže o cenu podle vašeho výběru: wellness sobota s bbleisure anebo základní tréninkový plán pro domácí cvičení na jeden měsíc.

Děkuji vám a moc se na vás těším, na značkách, tváří v tvář, online, a na ty vaše zprávy, oooooch. 

Vztahy. Klíčové slovo pro životní spokojenost. Vytváří se a udržují komunikací. Vážím si našich vztahů, moc dobrých přátelských vztahů a komunikace v bbleisure matrixu.

Buďte v pohodě.

Beata BB