Power je energie a síla, nenechejte ji odejít

19.7.2021 22:00
Pod pojmem power si v tomto případě představme sílu, energii, agilitu. Význam slova agilní chápejme jako svižný, mrštný. Většina čtenářek i klientek jsou ženy, takže bych mohla napsat svižná, mrštná, energická, vitální. Plná šťávy. Bavíme se o POWER PRO ZDRAVÍ, ne o skákání a intervaláčích cviků, které ani pořádně neumíme, ale valíme je záda nezáda bez kontroly po minutě hodinu v kuse do úmoru. (Jakože ne my, chápete?!)

POWER cviky a sestavy cviků trénujeme podle filozofie a učení Institute of Motion. Jako všechno ostatní naše cvičení je to namíchaný efektivní koktejl a elegantní způsob tréninku pro hravé zdravé stárnutí. Takže od třiceti do ....sáti. Jedeme v tom ve všech grupách i sama doma jednou týdně určitě, v různých variantách a ohledech ke každé mamce i babičce.

Přece nenecháme tuto power sílu odcházet rychleji než je nutné, což?!

V samotném tréninku existují pravidla pro provádění jednotlivých cviků i počet opakování, jelikož velmi ráda využívám tzv. 4Q formáty, které mi pomáhají zajistit komplexní servis pro svaly, klouby, kosti, tkáně, fascie i mozek, tak je set o čtyřech cvicích naprosto ideální, s tím, že pro počet setů v rámci jednoho tréninku jsou taky pravidla. Stačí se jimi jen řídit.

Sama na sobě jsem poznala benefity, které tento trénink s sebou nese. Možná, kdybych měla třicet, ještě i čtyřicet, možná bych tomu musela věřit a ještě na sobě příliš necítila to blaho, ale v mém věku už moc dobře vím, a co je pro mé tělo i duši dobré,  s láskou ocením.

Agilita je schopnost rychle vystartovat,  rychle zastavit, rychle změnit směr, to všechno souvisí nejen s vysportovanými svaly a pohyblivými klouby, ale taky s jistou reakcí na podnět, s nervovou soustavou, senzory, s neuromuskulární senzitivitou. 

Nejen celková kondice, atletická postava a zdravé srdce i nervy, ale také kolagen, kůže, vazivo, fascie.

To všechno a mnohem víc bohatství v sobě ukrývá pravidelné cvičení pro životní energii.

Má(š) ŠMRNC.

:-)

Beata BB

P.S. Článek budu ještě doplňovat, upravovat, i na základě Vašich podnětů, pište mi, mluvte se mnou. ;-)