Články

Spánek

Spánek je tedy pro lidské tělo stejně důležitý jako některý lék nebo doplněk stravy, při spánku se tělo omlazuje, obnovuje a doplňuje svoje síly.

Víkendovka Zlaté Hory

V půlce října roku 2023 jsme s partou dvanácti žen vyrazily na víkendovku do Zlatých Hor. Mnoho měsíců předem jsme měly zamluvené ubytování a i průvodkyni krajem. Program předchystaný od pátečního podvečera do nedělního poobědí. Bylo to nádherné. V době, kterou označuji postcovidovou, a taky pro sebe postrelapsovou, to byla první velká víkendová tour po dlouhé divné prázdnotě. A povedla se moc.…

Mezi námi Nordic Walking rozhodčími

Ve Vysokých Tatrách na Štrbském plese se ve dnech 15. - 16. září 2023 konal Světový pohár Nordic Walking. Walkeři z osmi zemí si mohli vybrat jednu ze tří nabízených tratí, 21 km, 10 km, 5 km, a že ty tratě pod vrcholky tatranských štítů nebyly jednoduché, musí být jasné každému i na dálku. Však zvládli to i účastníci speciální kategorie zdravotně postižených. Rozhodčí ze čtyř zemí, a my s Evou…

Nordic Walking pravidelné lekce v Olomouci

Pořádáme pravidelné skupinové lekce Nordic Walking v Olomouci, každý čtvrtek od 16:15 hodin, sraz v parku za pavilonem A Výstaviště Flora v Olomouci. Malé skupinové lekce (max 6 osob v jedné grupě) jsou určeny všem bez rozdílu věku a kondice, kteří chtějí kondiční chůzí s holemi prospět svému zdraví. Z důvodu omezené kapacity počtu chodců v lekci je nutná rezervace předem (kontakty níže).

Vaření je lék

V moderní společnosti se stalo trendem jíst jídlo mimo domov. Důvodem je, že mnozí považují vaření za časově náročnou činnost. Pokud však chcete svému zdraví dodat energii a živiny, zároveň snížit stres běžného života nebo například ten, který je spojený s Vaší nemocí, vaření doma je úžasný způsob. Pokud se Vám vaření stane koníčkem. Protože všechny koníčky mají tu úžasnou moc.